Aquapark Olešná - Novinky - O SAUNĚ

O SAUNĚ

Saunování nás provází již několik tisíc let, kdy pocení a teplo vždy mělo blahodárný účinek na organismus člověka. Saunu, tak jak ji známe, jsme převzali převážně z tradic skandinávských zemí – především Finska. Z finštiny jsme převzali výraz ‚sauna‘, to znamená teplá místnost, proto ji dodnes označujeme spojením  ‚finská sauna‘. I když se sauna od těchto časů změnila, základní smysl sauny zůstal stejný – odpočinek, relaxace a klid.

Bohužel v dnešní uspěchané době je těžké dodržet původní význam těchto termínů a mnoho lidí se do sauny přijde spíše vyřádit než relaxovat. Proto bychom Vás chtěli požádat, abyste uvedená základní pravidla saunování dodržovali a chovali se tiše. Naši saunu navštěvují i děti, proto prosíme, važte i svůj slovník. Prosíme také o respektování všech pravidel a pokynů obsluhy sauny. Ve Finsku existuje přísloví, že se každý musí v sauně chovat tak jako v kostele, a také, že Fin umí mlčet v několika jazycích. Spojení mezi saunou a klidnou náturou pravděpodobně vychází z faktu, že saunaři jsou téměř obnažení a soustředí se na pocity svého těla.

Díky sauně posilujeme imunitu našeho těla, stimulujeme detoxikaci organismu, vracíme pokožce pružnost a po psychické stránce se budeme cítit velice uvolněně.

Těšíme se na Vaši návštěvu, více o saunovém světě a saunových ceremoniálech se dozvíte na našich www stránkách.

Adresa
Aquapark Olešná
Nad Přehradou 2447
738 01 Frýdek-Místek

GPS: 49°39'52.026"N, 18°18'43.675"E
Kontakt

+420 558 638 754
využívejte výhradně níže uvedený email.
aquapark@sportplex.cz

Odpovědná osoba:
Ing. Jana Adamczyk Vicherová

Provozovatel

Sportplex Frýdek-Místek, s.r.o.
Na Příkopě 3726
738 01 Frýdek-Místek

IČ: 26829495

Společnost zapsána v obchodním rejstříku
u Krajského soudu v Ostravě, odd. C, vl.
26914, základní kapitál: 41 340 000 Kč

www.sportplex.cz

Za podpory Statutárního města Frýdek-Místek